Џошуа е суперфаворит кај букмејкерите

248

Светскиот шампион на ИБФ, ИБО и ВБА, Ентони Џошуа (20-0, 20 КО) е прогласен за суперфаворит во борбата за три од светските титули во боксот во тешка категорија против шампионот на ВБО Џозеф Паркер (24-0, 18 КО).

Бетфер му дава шанси од 1,14 за победа на англиската ѕвезда (20 победи, 20 нокаут). Коефициентот на неговиот противник е фиксиран на 7. Нерешениуот резултат е 41.

Според Бетфер, најверојатен исход од натпреварот е победа за Џошуа со нокаут – 1,36. Таков настан, но во корист на Паркер (24 победи, 18 со нокаут) е на 10.00 коефициент.

Ако Британецот победи на поени, тогаш облозите ќе се множат со 5.

Бетфер нуди и промотивни шанси од 25 за победа на Џошуа, но максималната залог е 1 евро.

https://www.instagram.com/p/Bg0bNAIF7vZ/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_logged_in_test

.