Џиу џицу: „Скопје опен 2016“ со парични награди

skopje-open-2016-plakat

На 5 ноември во Скопје се одржува 6.Меѓународен турнир во џиу џицу „Скопје опен 2016“ во организација на Македонската џиу џицу федерација. На турнирот ќе настапат натпреварувачи од 10 држави.

Оваа година покрај натпреварувачите од регионот ќе има учесници и од Германија и од Унгарија.

Сепак, ова ќе биде првиот турнир во Европа на кој ќе има парични награди за сите освојувачи на медали во јуниосрка и сениорска конкуренција.

Нашата репрезентација ќе настапи со најквалтетн состав.

plakat-za-skopje-open-dziu-dzicu

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО