Дана Вајт се подигра со ПФЛ

По историската борбена картичка на УФЦ 300 со 20.067 навивачи, извршниот директор на УФЦ поголемиот дел од прес-конференцијата по борбата го помина во славење на неверојатна ноќ.

„Знаете ли дека „ПФЛ-атор“ беше тука во петокот?“ рече Вајт, комбинирајќи ги ПФЛ и Белатор во едно име. „Дали некој го знаеше ова? Не знаев до петок, по ѓаволите. Тие продаваа билети, купи две карти добиваш две бесплатни. Нема да се мешам во нивната работа. Ова е факт. Тие пуштија купи два добиваш два бесплатни билети. Имате лоша недела ако ова се билетите што ги водите. Имаше повеќе луѓе во мојата ебана зелена соба вечерва отколку што имаше на нивните борби“.

За да бидеме фер, ПФЛ всушност испрати е-пошта „купи два билети, добиј два бесплатни“ реклама за претстојната картичка во Чикаго закажана за петок, 19 април, а не настанот што штотуку се одржа во Лас Вегас минатата недела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО