Давид Лемио светски шампион по 4 нокдауни!

Ломију

Давид Лемио (Канада) ја освои титулата на Меѓународната боксерска федерација во средна категорија. Нокаутерот го победи во борба за испразнетата шампионска титула Хасан Н’Дам (отец) на галавечерта во Монтреал.

Средбата беше многу атрактивна. Канаѓанецот четири пати го испрати противникот во нокдаун по феноменалните погодоци. Чудесно, Французинот се исправи и го продолжи мечот. До крајот на средбата Н’Дам притисна силно, но загуби на поени со едногласна одлука на судиите.

Тоа беше само втор пораз за Французинот, кој има 31 победа (18 со нокаут). На Лемио ова му е 34 победа (31 со нокаут) и 2 порази.

https://youtu.be/JM_qOvydcKs

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО