Машовиќ не го освои третиот медал за Македонија!

бајро и едп во баку

Бајро Машовиќ (+100 кг) не успеа да го освои третиот медал на Европските игри во Баку, откако на самбо турнирот загуби во дуелот за бронзениот медал од Укаринецот Рамзик Тонојан.

 Машовиќ немаше никакви шанси против Тонојан, кој дуелот го доби со 4-0. Златниот медал го освои Русинот Артем Осипенко.

Машовиќ не успеа да ѝ го донесе третиот медал на Македонија, по двете бронзи на каратистите Несторовки и Павлов.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО