Дарко Лукач во првиот настап освои бронзен медал

darkio llukac vo knjazvac

Дарко Лукач од клубот Игор ММА од Битола на Меѓународниот турнир „Књажевац опен интернешнал“ во бразилско џиу џицу го освои третото место во категоријата до 64 килограми-бел појас. Треба да се нагласи дека на Лукач ова му  прв спортски натпревар.

На турнирот учествувале натпреварувачи од Србија, Бугарија, Босна и Херцеговина, Република Српска и Македонија.Имало квалитетни борби, бидејќи поголем дел од натпреварувачите се подготвуваат за европското првенство.

bjj knjazevac

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО