Даниел Кормиер се среќава со Александер Густафсон за титулата на УФЦ 192!

cormier-win

Шампионот во полутешка категорија на УФЦ, Даниел Кормиер, ќе ја брани титулата против Александер Густафсон на УФЦ 192 во Хјустон.

 Средбата ќе се одржи на 3 октомври.

 Ова ќе биде прва одбрана на титулата на Кормиер и вториот предизвикувачи меч за Густафсон. Швеѓанецот првиот обид загуби од Џон Џонс, кој успеа да го победи и Кормиер. Густафсон го загуби и дуелот за предизвикувачкото место против Ентони Џонсон, кој беше кандидат за титулата, но беше поразен од Кормиер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО