Дана Вајт: Колби Ковингтон покажа неверојатно кардио и ќе се бори со Камару Усман

Колби Ковингтон не престана да го навредува Дана Вајт, бидејќи пред неколку месеци избра да му ја даде титулата на Камару Усман. „Хаосот“ беше доста вознемирен, па дури и отиде во казиното да го снима облогот на Вајт. На крајот, дрскоста на Колби му донесе борба со Роби Лоулер, а тој настапи повеќе од импресивно.

Ковингтон доминираше против Лоулер, пред семејството Трамп и даде нова потврда за титулата. Дана Вајт е импресиониран од својот борец и изјави дека покажал неверојатен кардио и со тоа ја заработил борбата за титулата со Камару Усман.

„Да, Ковингтон ќе ја добие шансата за титулата и зато го пуштив на ЕСПН против Лоулер. Можете да зборувате сè за Колби, но тој се претстави многу добро против ѕвер како Лоулер. Роби е поранешен шампион кој водеше големи битки и удри како камион, но Ковингтон го неутрализира.

Неговото кардио беше импресивно и уште поимпресивна беше победата над Лоулер. Мислам дека Колби направи многу добра работа со микс на удари со нозе, удари и соборувања. Неговото кардио беше неверојатно. По борбата, Ковингтон повторно почна да зборува во неговиот типичен стил“, рече Вајт.

https://www.instagram.com/p/B01Qc_zBcCU/?utm_source=ig_embed
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО