Цубалевски и Симевска судеа на мечот Железничар-Лозница во РБЛ

Македонските судии Стефан Цубалевски и Радмила Симевска синоќа го судеа мечот меѓу Железничар и Лозница во рамките на Регионалната боксерска лига, а во кој славеа боксерите од Сараево со резултат 16-4, што е изненадување.

Останува уште едно коло каде што ќе се судрат екипите на Витези Загреб и Црвена Звезда.

Пред фајнал форот на РБЛ има двојби каде да се одржи, дали во Скопје или во Бања Лука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО