Чингиз Алазов по втор пат го победи Судсакорн (ВИДЕО)

44

Белатор минатиот викенд беше домаќин на уште еден ММА и кик бокс настан во Италија

Чингиз Алазов во Миално го совлада во едногласна одлука на судиите Судсакорн Сор Клинмее.

Ова е негова втора победа против Тајландецот. Прв пат го победи во јануари 2018 година во Торино.

https://www.facebook.com/BellatorKB/videos/517753819017199/

Габриел Варга ја одбрани титулата во перолесна категорија совладувајќи го со едногласната одлука на судиите домашниот борбец Кристијан Фаустино.

https://www.facebook.com/BellatorKB/videos/402824303964450/

Белорусинот Јуриј Бесмертни исто така на поени беше подобар од Џузепе Де Доменик.

https://www.facebook.com/BellatorKB/videos/1152862624904861/

Жаде Жоранд ја нокаутира Силвија Ла Ноте со лев хај кик во втората рунда.

https://www.facebook.com/BellatorKB/videos/997677617243373/
Bellator KB 12

What a finish by Jade Jorand!

Geplaatst door Bellator Kickboxing op Zaterdag 12 oktober 2019