Чимаев до Нурмагомедов: Силни сте само во група

Хамзат Чимаев не му остана должен на Абубакар Нурмагомедов и му одговори. Абубакар, братучед на Хабиб Нурмагомедов, му се закани на Чимаев и го предупреди да биде внимателен.

Ова се случи откако Хамзат уште еднаш се стави во центарот на вниманието и рече дека може да го растури Орелот во кафезот. Абубакар не беше задоволен од овие гласини, затоа што тие го прифатија „Борз“ во нивната група, тренираа заедно и јадеа на иста маса.

Очигледно Чимаев ги заборавил овие работи и сака да се рекламира на грбот на Нурмагомедов. На социјалните мрежи, Абубакар избувна на сметка на непоразениот Чеченец. Чимаев му одговори на Абубакар.

„Живеам таму каде што сакам. Не сум многу добро момче, но Абубакар е прилично добар во кафезот.

Абубакар, кажи им на твоите европски Дагестанци дека не треба да доаѓаат во Европа и да се нарекуваат Чеченци. Моето мото е – еден на еден, а не во група против еден.

Ако сакаше да ми кажеш нешто, тогаш тоа требаше да биде лично, а не јавно. Се гледаме во Америка. Кога Хабиб викна дека ќе ги здроби сите, тогаш тоа беше самодоверба. Па не можам да бидам сигурен?“, напиша Чимаев.

Се чини дека на повидок е непријателство меѓу Дагестанците и Чеченецот.

0
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО