Чаир си ја врати шампионската титула во Првата лига, Шкендија но лимит прваци во Младинската

54

БК Чаир си ја врати шампионската титула во бокс, откако по последното 6.коло во Првата лига на Македонија и дефинитивно го задржа првото место со освоени 65 бода.

По завршувањето на натпреварите од прволигашката конкуренција, второто место го освои минатогодишниот првак БК Пелистер 2007 со 48 бода, пред БК Универзалци од Скопје со 42 бода.

Во Mладинската лига БК Шкендија но лимит е шампион на Македонија со убедлива предност во однос на конкуренцијата. Клубот од Тетово освои 83 бода, на второто место заврши БК АС од Прилеп со 50 бодови, на третото место оваа сезона се пласираа младите боксери на Борец од Велес со 39 бода.