Букмејкерите велат дека Кличко е фаворит во реваншот со Фјури, откако го покажа шкембето

Fjuri razgolen na pres-konferencija

Светските букмејкери молскавично реагираа на лошата физичка форма на Тајсон Фјури и го кренаа неговиот коефициент за победа во реваншот со Владимир Кличко.

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија се разголи за време на првата прес-конференција пред мечот. Британецот демонстрира здрави стомакот и шкембето.

Непосредно пред комичната прес-конференција коефициентот на двајцата беше ист – по 1.91. По искажувањата на Фјури неговиот коефициент стигна до 2,20, додека онаа на Украинецот падна до 1,77.

Во првата средба Владимир Кличко беше монго сериозен фаворит. Обложување за него се примаа на коефициент од 1.15, додека тој за Фјури беше 5,50.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО