Буакав Банчамек подобар од Дмитри Варац во Пном Пен

Легендата на боречките спортови Буакав Банчамек додаде уште 1 победа на својата импресивна статистика.

40-годишната легенда од Тајланд се соочи со Дмитри Варац. Нивната борба беше дел од Ворлд фајт турнирот кој се одржа во Пном Пен, Камбоџа.

Буакав беше подобриот борец во рингот и успеа да победи со одлука по 3 рунди од 3 минути.

Со оваа победа Банчамек отиде во победничка серија од 8 борби и сега има скор од 240-24-12 во мај тај. Варац, пак, се раздели со низата од 4 последователни победи.

Еве некои од добрите моменти на борбата:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by k1ckboxingnews (@k1ckboxingnews)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by k1ckboxingnews (@k1ckboxingnews)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО