Браќата Дирел славеа, Ентони со нокаут (ВИДЕО)

anthony dirrell

Поранешниот шампион на ВБЦ во супер средна категорија Ентони Дирел (01/01/29, 23 КО) ја запиша втората победа по губењето на појасот од Баду Џек.

„Д’Дог“ во Атлантик Сити се леснотија во првата рунда го запре поранешниот ривал за титулата Калеб Трокс (03/02/26, 16 КО). Судијата ја прекина борбата по вториот нокдаун.

Неговиот една година постар брат Андре (25-2, 16 КО) се врати во рингот по пауза од 11 месеци и заврши на подот во втората рунда во мечот со Блејк Капрело (2/1/22, 6 КО). Дирел успеа да ја преживее битката и на крај ја борбата со едногласна одлука на судиите 98-91кај сите судии. Во последниот меч во Атлантик Сити во 2014 година Капрело во првата рунда го собори Сергеј Ковалев, но потоа „Крушер“ го заврши на втората рунда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО