Брајан Ортега и синовите се соочија со Јаир Родригез (ВИДЕО)

Јаир Родригез се соочи со Брајан Ортега пред нивната борба на УФЦ Мексико. Ортега имаше поддршка од синовите.

Викендов ќе се одржи уште една гала вечер на најголемата ММА организација во светот. За време на УФЦ во Мексико ќе гледаме борби како Јаир Родригез против Брајан Ортега 2. Тие сигурно се надеваат дека победата ќе ги доближи до борбата со новиот шампион Илија Топурија.

Титулата ја освои минатиот викенд откако со нокаут го совлада Александар Волкановски на УФЦ 298 што се одржа во Калифорнија. 31-годишниот Родригез (16-4 ММА) има 13 борби во октагонот на УФЦ и неговиот скор е 10-3. 33-годишниот Ортега (15-3 ММА) има 10 борби во октагонот на УФЦ и е со скор 7-3.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО