Борец на Белатор спаси оставено бебе на пат (ВИДЕО)

Пред неколку дена во Калифорнија, ММА-борецот на Белатор, Кас Бел и неговата партнерка Челси Корал беа на вистинското место во вистинско време. Во пикап пронајдоа бебе напуштено на патот. Бел на социјалните мрежи објави видео од необичниот случај и рече дека пикапот е заклучен, а бебето е внатре. Отпрвин помисли дека се работи за украден и напуштен пикап, но потоа го видел бебето внатре напуштено на патот.

Властите во Калифорнија се во можност да му влезат во трага на таткото на бебето, кој одлучи дека е добра идеја да го остави да се грижи за себе. Тој бил приведен, а бебето било предадено на службите за заштита на деца. За среќа, благодарение на Бел ја пронајдоа мајката на бебето и таа се обедини со својата мала ќерка. Не е јасно што точно замислил таткото на бебето со овој негов луд чин.

За среќа, сè заврши добро благодарение на Бел, кој има учинок од 5-1 во ММА и се бори во петел категорија. Кас се враќа во кафезот следниот месец за да се бори со Џорнел Луго (5-0) на Белатор 256 во Конектикат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО