Борачот Кајл Снајдер си ги искина фармерките местејќи душек (ВИДЕО)

Интересен момент е фатен за време на подготовките на Кајл Снајдер за Светското првенство во борење кое започнува оваа сабота – 10 септември во главниот град на Србија, Белград.

Олимпискиот, светскиот и панамериканскиот шампион во слободен стил се појави за да им помогне на луѓето задолжени за одржување во салата во неговата родна земја, која беше дизајнирана за кошарка, но која ја користеа и борачите за тренирање.

Силниот Кајл се наведна за да помогне да го истегне душекот, но во тој момент му се скинаа фармерките. Ова го снимила камера, а видеото го поставил самиот борач, кој не за прв пат ја демонстрирал својата смисла за хумор.

Кајл Снајдер е олимписки шампион од Рио 2016 со 97 килограми и сребрен медал од Токио 2020 во истата категорија. 26-годишната Американец има и две светски титули, како и уште два медали од светските првенства (сребрен и бронзен). Тој веќе е петкратен панамерикански шампион и два пати освојувач на златен медали на Панамериканските игри.

Тој ќе биде главен фаворит за освојување на светската титула на овогодинешното планетарно првенство во категоријата до 98 килограми слободен стил. Причината е што неговиот најголем ривал на душекот и неговиот пријател и надвор од него – Дагестанецот Абдулрашид Садулаев нема да учествува, поради тоа што на сите белоруски и руски борачи им беше забрането учество на некои големи форуми во овој спорт!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kyle Snyder (@snyderman45)

Потсетуваме дека на крајот на февруари беше објавен филмот „Аџилак: Патување во Меката на борењето“ за посетата на Кајл Снајдер кај Абдулрашид Садулаев во Дагестан. (Американскиот борач гостуваше кај „Аварскиот тенк“).

Двајцата големи борачи, кои се и олимписки шампиони, со хеликоптер ја обиколија автономната руска република. Садулаев дури го преобрази Снајдер, облекувајќи го како средновековен дагестански коњаник.

Токму во Дагестан Снајдер ја покажа својата висока класа, освојувајќи го златниот медал на меморијалниот турнир на познатите борачи од 19 и 20 век, одржан во Палатата на спортовите во Касавјурт, Дагестан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО