Боп Сап во свој стил го зварши мечот со Грегори Тони (ВИДЕО)

Грегори Тони очекувано го совлада Боп Сап во првата рунда на Сент Тропе фајт најт.

Сап навали во првите 10 секунди, а кога не даде резултати чекаше шанса да го изгуби мечот. Борбата траеше минута и половина.

Во другите средби Даниел Сем му се реваншира Томаш Монзон за минатогодишниот пораз во полуфиналето на турнирот во Сент Тропе. Англичанецот славеше со одлука на судиите.

Стефан Суперрегуи му се реваншира Дању Илунги за поразот со нокаутот на Глори во 2013 година. Французите славувеше на поени.

Јохан Лидон ја одбрани титулата К-1 на ВКН/WKN во категоријата до 79,4 килограми нокаутирајќи го во четвртата рунда Германецот Флоријан Крогер.

Русинот Михаил Чалих го порази Филип Верлинден на поени.

https://youtu.be/uOjj00eMNp8

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО