Боксер силувал две келнерки во олимпиското село

Saada Maroko Rio

Бразилската полиција го уапси мароканскиот боксер Хасан Саада под обвинение за сексуално насилство над две локални жени кои работат како келнерки во рестораните на Олимпиското село.

Според соопштението, наводното кривично дело е извршено во среда. Од полицијата соопштија дека Саада ќе остане во притвор во траење од 15 дена во кои ќе биде спроведена истрага за силување. Според бразилските закони, осомничените можат да бидат задржувани над 24 часа, додека тече истрага по обвинението.

Саада требаше да го почне учеството на боксерскиот турнир во саботата, а негов ривал требаше да биде Турчинот Мехмет Надир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО