Бодибилдерите ќе си ги одмерат мускулите на Балканското првенство во Чачак

278

Македонската бодибилдинг и фитнес репрезентација утре заминува за Чачак, Србија на вториот дел од Балканското првенство 2017.

Натпреварот е во сабота (13 мај), а од нашата репрезентација очекуваат успешен настап на репрезентативците.

За нашата репрезентација ќе настапат: Александар Трајковски, Дарко Стојановски, Кристијан Донев, Зоран Петрески и Ангела Гелинческа.

Ipon.mk/В.Д.