Бизнисмени собираат пари за реваншот Руиз – Џошуа

24

Локалните бизнисмени во Мексико почнаа да собираат пари за организирање на реваншот меѓу Енди Руиз Јуниор и Ентони Џошуа во ниваната држава.

Неодамна новиот шампион беше на турнеја во татковината. Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор се зазеде да организира таква средба.

Еди Херн изјави дека сака реваншот да се одржи во Велика Британија. Самиот Џошуа претпочита битката повторно да биде во Медисон сквер гарден.