Бетербиев против Бивол на 1 јуни во Саудиска Арабија

Една од најочекуваните борби во боксот има датум и место на одржување.

https://twitter.com/MatchroomBoxing/status/1779921594661450049?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1779921594661450049%7Ctwgr%5E4c111e3e4055931a66a39cab4e0a63d00f4590fe%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Fbeterbiev-sreshhu-bivol-na-1-yuni-v-sauditska-arabiya%2F

Непоразените шампиони во полутешка категорија Артур Бетербиев и Дмитри Бивол ќе се соочат за неприкосновената круна на 1 јуни во Саудиска Арабија во уште една магична боксерска ноќ.

На загревањето на оваа специјална вечер, ќе видиме уште една пресметка на Мечрум-Квонсбери 5-5.

Шампионот на ВБЦ, ИБФ и ВБО, Бетербиев, има 20 победи од 20 меча, а уште поимпресивно, сите дојдоа по пат на нокаут. Бивол има 22 победи од 22 борби (11 нокаути) и е носител на другиот појас во полутешка категорија – на ВБА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО