Фјури до Усик: Никогаш нема да заслужиш борба со мене, пи*ко!

Светскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ, Тајсон Фјури, со навреди и критики го нападна Украинецот Александар Усик.

За жал, двете страни не можеа да се договорат и нивната битка пропадна. Тие требаше да ги обединат титулите во тешка категорија во април, но тоа нема да се случи. Фјури не сакаше да има клаузула за реванш во оваа борба.

Колапсот на средбата се случи токму поради преговорите за реванш. Седиштето на Фјури сакаше поделба на приходите 50-50 доколку Тајсон загуби. Штабот на Усик сакаше 70 спрема 30 во евентуален реванш.

Ако ова е вистина, тогаш сето тоа падна поради алчноста на Фјури. Сепак, „Кралот на Ромите“ не лежеше и ги обвини Украинците.

„Усик, мало копиле. Ти си само вистински мал газ, стаорец! Гадно копиле. Цела недела се обидуваш да побегнеш од борбата, моли за реванш како мало девојче.

Го добивте реваншот, а потоа и не сакаш да се бориш. Пи*ко никогаш нема да заслужиш дуел со Кралот на Ромите. Мал страшливец“, изјави Фјури на своите социјални мрежи.

Очигледно нема да има таква битка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО