Бен Садик – Адегбај 2 на Глори 81

Џамал ​​Бен Садик и Бенџамин Адегбуи ќе имаат реванш во тешка категорија.

Тие ќе се борат во главната борба на настанот Глори 81на 20 август во Дизелдорф. Нивната прва битка ја видовме на крајот на 2018 година. Нивната средба беше финале на турнир во тешка категорија. Џамал ​​победи со нокаут за минута и 54 секунди.

Бен Садик има скор од 36-9-1 во кик бокс и доаѓа по поразот од Рико Верховен. Овој пораз на крајот на 2021 година ја прекина неговата серија од 4 последователни победи.

Во март, Џамал ​​требаше да се бори со Леви Ригтерс, но нивната битка пропадна откако изби масовна тепачка во салата. Бен Садик на 29 средби славеше со нокаут. Тој е предизвикувач за титулата во тешка категорија.

Адегбуи има учинок 35-7 во кик-боксот и доаѓа по поразот од Антонио Плазибат на крајот на 2021 година. Бенџамин се раздели со серијата од 2 последователни победи. Тој победи на 20 средби победи со нокаут и е поранешен предизвикувач за титулата.

Бенџамин победи на 7 од последните 9 борби во рингот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО