Бен Ротвел нокаутиран за 32 секунди (ВИДЕО)

Маркос де Лима го нокаутира ММА ветеранот Бен Ротвел во коглавната борба на УФЦ Фајт најт 197 во Лас Вегас. Нивната битка заврши за само 32 секунди, бидејќи Бразилецот започна агресивно и стигна до брадата на Ротвел со неколку тешки крошеа. Своите удари ги подготви со лоу кик, а потоа ја искористи сета своја моќ за да го заврши мечот.

Ротвел ја загуби рамнотежата по силниот напад на Лима и бараше нокдаун, но очигледно беше без „изгубен“. Неколку секунди подоцна интервенираше главниот судија на мечот, Херб Дин, бидејќи Маркос бараше помош од него.

Тоа беше втора последователна победа за Лима во УФЦ. Ротвел, од друга страна, се враќа на поразите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО