Бебето Федор потпиша за Белатор и ќе дебитира во ноември

Кирил Сиделников (11-5 ММА, 0-0 БММА) познат по неговиот прекар „Бебето Федор“ потпиша со Белататор. Тој ќе го дебитира против Адам Кереш (2-0 MMA, 1-0 BMMA) на Белатор 209, кој ќе се одржи на 15 ноември во Израел.

https://twitter.com/In_Cage_Fight/status/1054451452289146881?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Fbebeto-fedor-podpisa-s-bellator-i-shte-debyutira-prez-noemvri

Сиделников долго време тренира со легендата Федор Емелијаненко и го доби прекарот Бебе Федор. Последен пат се бореше за титулата во тешка категорија на ФНГ минатиот ноември, но во првата рунда беше нокаутиран од Сергеј Павлович. Неговиот противник Кереш минатата година во Израел беше поразен со ТКО од Рома Кушнир на Белатор 188“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО