Бас Руте и Би Џеј Пен во Куќата на славните! (ВИДЕО)

233

Rute UFC

Поранешните шампиони на УФЦ, Бас Руте и Би Џеј Пен, официјално ќе бидат новите членови во Куќата на славните на УФЦ. Најпопуларната ММА организација на планетата планира церемонијата да ја одржи во текот на летото.

Руте се прослави со својот спектакуларни стил. Тој стигна до титулата на организацијата во тешка категорија. Во моментов Холанѓанецот работи како ММА коментатор. Би Џеј Пен беше шампион во две категории. Во неговата 13-годишна кариера најатрактивниот борец забележа 16 победи, 10 порази и 2 нерешени борби.