Бадр Хари: Подготвен сум, кога ќе дојдат кај мене

Бадр Хари не се шегува, секој ден е изложен на напори во салата, за да не мора да мачи во рингот. За неколку месеци е тешката битка со Рико Верховен на Глори: Колишн 2 на 21 декември на Арнхем на стадионот Гелредом. Официјално, Хари немаше победа 4-години победа откако минатогодишната победа над Хесди Гергес беше поништена затоа што падна на допинг-тестот.

Така, последната победа на Хари е во 2015 година, кога го совлада Исмаил Лондт во третата рунда во Чеченија пред Рамзан Кадиров. Во 2016 година, Бед Бој изгуби со технички нокаут од Верховен затоа што беше повреден, но се заколна дека ќе го нокаутира и сега работи напорно за да ја оставри заклетвата.

„Подготвен сум, не треба да се подготвувам. Ќе бидам подготвен кога ќе дојдат кај мене. Тие не се подготвени за мене“, изјави Хари.

https://www.instagram.com/p/B0v0BJ_HoGG/?utm_source=ig_embed
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО