Аздисаните монголски селектори направија стриптиз протест (ВИДЕО)

Mongolski treneri

Монголските боречки селектори Церенбатар Цогтбајар и Бјамбаренчин Бајара револтот од „неправдата“ го искажаа со соблекување голи на сред борилиште.

Тоа го направија поради тоа што нивниот борач Ганзоригин Мандакхнаран го загуби бронзениот медал по судиската одлука да му дадат поен на Узбекистанецот Иктиор Наврузов, бидејќи Монголецот го избегнуваше и провоцираше. Монголецот водеше 7-6, но со казнениот поен противникот израмни и победи поради тоа што последен освои поен.

https://youtu.be/ybBjuhJ-RQU

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО