Авганистанскиот нокаутер го уништи противникот со брутално колено во главата (ВИДЕО)

Абдул Азим Бадахши со брутален нокаут ги одушеви гледачите на Супер фајт лигата во индискиот Мумаби.

Авганистанецот во лесна категорија се пресмета со Саш Шарма. Победата ја забележа во почетокот на третата рунда кога со совршено темпирано колено го погоди противникот во главата додека овој се наведна за да тргне во соборување.

Ова беше осмата победа во низа и шести последователен нокаут за Бадахши.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО