Арман Царукјан го победи Бенеил Дариуш со нокаут за 64 секунди (ВИДЕО)

Ерменско-рускиот ММА борец Арман Царукјан го победи Американецот Бенеил Дариуш со нокаут по 64 секунди на настанот УФЦ на ЕРСПН 52 во Остин.

Царукјан со одлична комбинација го нокаутира противникот и со тоа стигна до третата победа во низа, додека Дариуш го претрпе вториот пораз оваа година, во јуни загуби од Чарлс Оливеира со прекин во првата рунда.

Боби Грин пристигна на настанот во Тексас полн со самодоверба откако ги победи Тони Фергусон и Грант Досон оваа година по откажаната борба против Џеред Гордон.

Но, Џејлин Тарнер, кој влезе како замена за Ден Хукер, ја прекина неговата серија. На крајот на третата минута од првата рунда Тарантула со нокаут го совлада Грин.

Дејвсон Фигуердо по успешната кариера и освоената титула во мува категорија се пресели во повисока дивизија. Поранешниот шампион во мува категорија го победи Роб Фонт со едногласна одлука во неговото деби во бантам.

Резултати од УФЦ на ЕСПН 52:

Арман Царукјан – Бенеил Дариуш – КО (колено и удари), Р1 (1:04)
Џејлин Тарнер – Боби Грин – КО (удари), Р1 (2:49)
Дејвсон Фигуердо – Роб Фонт – едногласна одлука (30–27, 30–27, 30–27)
Шон Брејди – Келвин Гастелум – завршница (кимура), Р3 (1:43)
Хоаким Силва – Клеј Гвида – едногласна одлука (29–28, 29–28, 29–28)
Дастин Столцфус – Пунахеле Сориано – завршница (гушење од позади), Р2 (4:10)

Воведни борби:
Миша Тејт – Џулија Авила – завршница (Фејс кранк), Р3 (1:15)
Коди Брундејџ – Захари Рис – КО (слем и удари), Р1 (1:49)
Дракар Клосе – Џо Солецки – КО (слем), Р1 (1:41)
Родолфо Белато – Ихор Потиерија – ТКО (тупаници), Р2 (4:17)
Џаред Гуден – Велингтон Турман – завршница (гушење од позади), Р2 (1:11)
Вероника Харди – Џејми-Лин Хорт – поделена одлука (29–28, 28–29, 29–28).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО