-0.3 C
Skopje
22/01/2021 | 01:58
Почетна ММА Меѓународна сцена Антиглов направи ршум на свадба, еден од гостите завршил во болница (ВИДЕО)

Антиглов направи ршум на свадба, еден од гостите завршил во болница (ВИДЕО)

1372

ММА борецот Гаџимурад Антигулов направи хаос на една свадба каде пијан ги малтретира гостите и предизвикал тепачка.

Во одреден момент, луѓето му приоѓаат за да го смират, но потоа настанува хаос. Руските медиуми јавуваат дека младиот човек кого го претепал Антигулов бил натепан пред салата, наводно од неколку лица и завршил во болница со повреди на лицето и главата.