Андреа Костовска поразена од Унгарката Ковач на СП во кик бокс

Андреа Костовска прва настапи на Светското ВАКО првенство во Албуфеира, Португалија, при што беше поразена од Унгарката Фани Лаура Ковач со 0-3.

Така, преостануваат настапите на Бобан Илиоски и Климент Грозданоски.

На ова првенство учествуваат 1429 натпреварувачи од 77 држави.

Светско првенство:

-86 кг лоу кик
Бобан Илиоски – Алберт Угринчиќ (БиХ) ¼ финале

-55 кг кик лајт
Андреа Костовска – Фани Лаура Ковач (Унгарија) 0-3 1/8 финале

-89 кг кик лајт
Климент Грозданоски – Жосуе Ортега (Венецуела) ¼ финале

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО