Андерсон Силва го шокираше светот, заминува од ММА?!

silva ispoten

Долгогодишниот шампион во средна категорија на УФЦ, Андерсон Силва, пушти двосмислена порака на својот Инстаграм профил, а која ги вознемири неговите приврзаници, кои се прашуваат дали „The Spider“ го навестува своето повлекување од натпреварите.

 Еве што напишал Бразилецот.

 „Големината не доаѓа тогаш кога сè е во ред, доаѓа кога судбината те става пред искушенија, кога ќе направиш неколку тешки потези, ќе преживееш разочарувања кога ќе дојде тагата. Само кога си многу задлабочен, тогаш, некој ден, ќе можеш да оцениш колку е убаво сето тоа. Ви благодариме за сè. Се надевам дека наскоро ќе се видиме на  УФЦ“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО