Американски боксер убиен по семејна кавга – добил куршум во глава!

Професионалниот американски боксер, Ајзеја Џонс, почина на 28-годишна возраст, откако беше застрелан во глава по семејна кавга.

Тој настрада вчера во родниот Детроит, а полицијата набрзо ја потврди неговата смрт, кој бил убиен по инцидентот кој го предизвикале неговите роднини. Џонс во боксерската кариера имал скор од девет победи и седум порази, откако станал професионалец во 2016 година. Последната борба ја имаше во јули годинава и тоа против Ендрју Марфи, во која беше поразен на бодови.

Американската полиција засега не објавува дополнителни информации околу овој немил настан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО