Алварез е подготвен за борба со Били Џо Сандерс

Светскиот шампион во четири различни категории Сол Канело Алварез е подготвен да се бори против непоразениот Британец Били Џо Сандерс. Штабовите на двајцата боксери веќе почнаа да преговараат.

Сандерс забележаа импресивна победа во последниот меч и ја одбрани светската титула во суперсредна категорија против Марсело Козарес со нокаут во 11-тата рунда.

И Алварез беше многу убедлив. Се подигна  во лесно-тешка категорија и го совлада шампионот Сергеј Ковалев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО