Алиакбари: Не го победив Кро Кап во финалето на Ризин, но го пензионирав

amir-aliakbari

Амир Алиакбари на Твитер накратко се осврна на финалето на Ризин Гран при во кој за 2 минути беше нокаутиран од Кро Кап.

Не знаеме дали поранешниот светски шампион во грчко-римски стил се шегува, но го напиша ова: „Не го победив Кро Кап во финалето на Ризин, но го пензионирав“.

Поразот од Филиповиќ му беше првиот на Алиакбари во ММА кариерата во која има пет победи. 29-годишниот Иранецт смета за надеж на тешката категорија.

aliakbari-mirko-tweet

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО