Ален Рустемовски загуби во дебито на Светското првенство во бокс

Ален Рустемовски (-57 кг) е поразен со судиска одлука 0-5 од Удин Мохамед Хусин од Индија на Светското сениорско првенство во бокс кое се одржува во Ташкент, Узбекистан. 

Ова беше дебитантски настап на Рустемовски на големата сцена.

Така, за утре преостанува настапот на Аријан Исени (-80 кг) со Парагваецот Лино Рамон Руиз Фереира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО