Ален Амедовски славеше со нокаут во дебито за Белатор (ВИДЕО)

Македонскиот борец Ален Амедовски со нокаут во првата рунда славеше во дебито на Белатор во Рим против Вил Флејри.

Ова е шеста победа на Адемовски во ММА кој вечерва се бореше во категоријата до 84 килограми. Ален живее во Италија.

29 годишниот борец, кој е родум од Центар Жупа, pопуларно e наречен Македонскиот Тигар.

Досега во Италија и главно во Милано ги има совладано Мамду, Самарко, Дорошкин, Ткачи и Фантасија, и тоа со брзи и ефектни победи.

https://www.facebook.com/vittorio.valori/videos/10155891395339611/

Белатор 203
Патрици Фрајер го победи Даниел Вајхел (со поделена одлука)
Алесио Сакара го победи Џејми Слоун (ТКО, Р1)
Андреј Корешков го победи Васо Бакочевиќ (КО, Р1)
Ален Амедовски го победи Вил Флејри (КО, Р1)
Максим Раду го победи Симон Ла Прециоза (ТКО, Р1)
Микеле Мартињони го победи Симон Д’Ана (КО, Р1)

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО