Александар Волков пак се зрази со Ковид-19

Руската ММА ѕвезда Александар Волков се зарази со Ковид-19 по втор пат од пандемијата во 2020 година. Од штабот на 33-годишниот Русин соопштија дека тој дал позитивен тест и моментално е во изолација.

„Драго“ за прв пат се зарази на крајот на 2020 година, но успеа да се снајде без никакви проблеми. Да се ​​надеваме дека така ќе биде и сега. Блиски луѓе велат дека плановите за наредните месеци остануваат и Волков ќе се бори во Лондон.

Пред само неколку дена стана познато дека Александар ќе се бори со Том Аспинал во тешка категорија. Тие двајца се во главната борба на настанот УФЦ Фајт најт 204 на 19 март во Велика Британија.

Последен пат Волков го видовме во кафезот на крајот на октомври 2021 година. Тогаш го победи Марчин Тибура со одлука во Абу Даби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО