Алехандро Гонзалес Јуниор е убиен во Мексико

alehandro-gonzalezjr-frampton

Поранешниот предизвикувач за титулата na ИБФ vo супер бантам, Алехандро Гонзалес Јуниор на (03/03/25, 15 КО) е убиен во Мексико.

Младиот, 23-годишен боксер бил жртва на егзекуција.

Гонзалез, кој е наречен „Кобрита” е застрелан во џипот со двајца сопатници во родната Гвадалахара. За еден од нив се претпоставува дека му бил дедо.

Стана професионалец во 2010 година, а името го направи минатата година кога во поразот во битката за титулата на ИБФ во супер бантам двапати го соборуваше Карл Фремптон во првата рунда.

Неговиот татко Мартин Алехандро Гонзалес беше светски шампион на ВБЦ во перолесна категорија.

https://youtu.be/X0WVklx6Ywg

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО