Алан Белчер го нокаутира Арнолд Адамс за титулата на БКФЦ

Алан Белчер (38) ја освои титулата БКФЦ во тешка категорија откако го нокаутира Арнолд Адамс во главната борба на 26-тото издание на турнирот.

„Таланта“ постигна победа во третата рунда, станувајќи еден од најбрзите борци што стигнале до шампионскиот појас по само 4 меча зад него.

Двата гиганти напорно тргуваа од самиот почеток и дури изгледаше како Адамс да има предност. Тој дури му нанесе повреда на челото на Белчер рано во првата рунда.

Поранешната ѕвезда на УФЦ двапати беше соборен во вториот дел, но ниту тоа не го спречи да дојде до неговата крајна цел.

Ударот за титулата дојде на средината на третата рунда со разорен аперкат од кој Адамс не можеше да се опорави навреме и мораше да му се поклони на својот далеку поиздржлив противник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО