Ахмад Магомедов ќе се бори за злато на Гранд при на Шпанија

Македонскиот репрезентативец Ахмад Магомедов славеше 10-0 во полуфиналето над Сем Бармиш од Канада на Гранд при на Шпанија.

Нашиот борач, со одлична борба се пласира во финалето каде што ќе се бори против победникот од борбата меѓу борачите од Казахстан и Естонија.

Ахмад Магомедов – Таир Шамсат (Казахстан) 3-1

Ахмад Магомедов – 4-0

Ахмад Магомедов – Сем Бармиш (Канада) 10-0

Финале

Ахмад Магомедов – Казахстан/ Естонија

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО