Адријан Аземи и уште тројца боксери во финалето на „Петровград куп“ во Зрењанин (ВИДЕО)

Ардијан  Аземи се пласира во финалето на Меѓународниот турнир „Петровград куп“ во Зрењанин, Србија.

Боксерот на Шкупи од Скопје  во полуфиналето го победи  Михаело Милиќ од Србија со прекин, учесник на Европското првенство во Русија за кадети.

Аземи денеска во финалето ќе се сретне со Гардијан Наранџиќ од Зрењанин.

И учениците имаа успех, Шеро Мамутовски, Марио Ефремов и Рузгар Асановски извојуваа победи. Кадетот Ферит Хоџа иако изгуби од Џурџев ќе боксира во финалето, бидејќи неговиот противник се повреди и не може да настапи во финалната борба.

https://www.facebook.com/klubiboksit.shkupi.79/videos/397084777499333/

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО