Адријан Аземи го освои првото место на „Петровград куп“ во Зрењанин (ФОТО)

Ардијан  Аземи (-70 кг) го совлада во финалето домашниот боксер Гардијан Наранџиќ од Зрењанин и го освои првото место на Меѓународниот турнир „Петровград куп“ во Зрењанин, Србија.

Во полуфиналето нашиот боксер славеше со прекин против  Михаело Милиќ од Србија, учесник на Европското првенство во Русија за кадети.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО