Адесања го предупреди Махачев: Волкановски не останува без гориво

Поранешниот шампион во средна категорија на УФЦ, ММА борецот од Нов Зеланд, Израел Адесања се осврна на борбата овој викенд меѓу Александар Волкановски и Ислам Махачев.

„Првпат го запознав Алекс Волкановски пред седум години на тренинг во Тајланд. Не беше ниту брз ниту вешт. Не. Беше нешто друго. Упорност, решителност, луд апетит за уништување.

Ислам Махачев е штитеник на големиот Хабиб Нурмагомедов. Руски разбивач кој ќе те удри право во лице, ќе те собори, ќе те задави до несвест, а потоа ќе каже: „Ти реков“.

Велат дека Исламот е преголем и силен. Но, луѓето не го знаат тоа што го знам јас. И покрај целата слава, титули и пари, мојот пријател Волкановски сè уште работи понапорно во теретана од другите. Никогаш нема да остане без гориво. Никогаш нема да ја изгуби волјата“, изјави Адесања за Спорткеда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО