Адесања ги потресе фановите со фотогрфаија од сообраќајка (ФОТО)

65

Ѕвездата на УФЦ Израел Адесања и ја крена косата на главата на фановите споделувајќи на социјалните мрежи фотографии од тешка сообраќајна несреќа.

Во понеделникот нигериско-новозеландскиот борец си купи импресивен портокалов „мекларен 720s“ во вредност од околу 600.000 американски долари, тврдејќи дека станува збор за „врвна компензација“ и благословен со животот што го има.

https://www.instagram.com/p/B3mrdqaHuWb/?utm_source=ig_embed

Во средата Адесања го стаписа своите над 1,6 милиони следбеници на Инстаграм, со привремено објавување на истиот портокалов автомобил, во катастрофална состојба покрај патот. Коментар: „Мама му !! Е… “ што дополнително ги притисна навивачите дека ММАѕ вездата доживеала сериозен инцидент со неговиот нов автомобил. Малку подоцна, се покажа дека Адесања направил шега со своите следбеници и фотогрфаии од автомобил како неговиот, но сообраќајката е во Велика Британија.