16-годишна девојка со професионален ММА договор (ФОТО)

Сингапурскиот ММА синџир ОНЕ Шампонат привлече трет член на шампионското семејство Ли во своите редови.

По Ангела, која ја освои титулата во категоријата „атом“ и Кристијан, кој е шампион во лесна категорија, организацијата ја привлече нивната 16-годишна сестра Викторија. Тинејџерката исто така ќе се натпреварува во „атом“, признавајќи дека била инспирирана да почне да вежба мешани боречки вештини од нејзиниот брат и сестра.

https://www.instagram.com/p/CFOhFuVlpFX/?utm_source=ig_embed

„Подготвена сум да ја однесам кариерата на ново ниво и да се натпреварувам со најдобрите во боречките вештини ширум светот. Сакам да им се заблагодарам на моите родители што ме водеа и ми дозволија да го следам мојот сон. Им ветувам на навивачите дека ќе продолжам напорно да тренирам и да ги развивам своите вештини и дека ќе бидам подготвена кога ќе ме повикаат на меч“, изјави Викторија Ли.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО