Лероне Марфи ја продолжи победничката серија, со доминантен настап го совлада Едсон Барбоза

Непоразениот Лероне Марфи ја продолжи успешната серија и на настанот УФЦ Фајт најт 241 доминантно стигна до 14-та победа во кариерата, шеста во најголемата светска ММА организација.

На настанот во Лас Вегас Англичанецот со едногласна одлука на судиите го совлада американско-бразилскиот борец Едсон Барбоза со убедлив настап во мечот во перо категорија.

Во конасловната борба Хаос Вилијамс го победи Карлстон Харис со нокаут во првата рунда, додека Темба Горимбо со убедлив настап го победи Рамиз Брахимај.

Одлични борби беа видени и на почетокот на главната програма. Анџела Хил ја победи Луана Пинеиро со гилотина во втората рунда, а Адријан Јањез го победи Винисиус Салвадор со прекин на половина од првата рунда.

Резултати од настанот УФЦ Фајт најт 241:

Лероне Марфи – Едсон Барбоза – едногласна одлука (49–46, 50–45, 50–45)
Хаос Вилијамс – Карлстон Харис – КО (удар), 1, коло (1:30)
Темба Горимбо – Рамиз Брахимај – едногласна одлука на судиите (30–27, 30–27, 30–27)
Адријан Јањез – Винисиус Салвадор – ТКО (тупаници), Р1 (2:47)
Ангела Хил дефиниција. Луана Пинеиро – завршница (гушење со гилотина), Р2 (4:12)

Воведни борби:
Том Нолан – Виктор Мартинез – ТКО (колено во телото и удари), Р1 (3:50)
Оумар Си – Туцо Токос – завршница (фејс кранк), Р1 (3:43)
Мелиса Гато – Тамиреш Видал – ТКО (удар во телото), Р3 (0:37)
Абус Магомедов – Варли Алвес – едногласна одлука (30–26, 30–26, 30–26)
Аријане Карнелоси – Пјера Родригез – ДК (позади глава), Р2 (3:16)
Алатенг Хеили – Клејдсон Родригес – едногласна одлука (30–27, 30–27, 29–28)
Ванеса Демопулос – Емили Дукот – поделена одлука (28–29, 29–28, 29–28).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО